Logo PAŻP
PAŻP
A A A      
 
English version Kontakt    
zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka zdjęcie pażp czołówka

O
Film cybersecurity
Film cybersecurity
Film o PAŻP
Film o Podziale Polskiej Przestrzeni PowietrznejLogo CEF

Najnowsze Informacje

2012.12.22, 16:09

Port Lotniczy Warszawa - Modlin – problemy z nawierzchnią drogi startowej.

zdj

W związku z zastrzeżeniami odnoszącymi się do jakości nawierzchni drogi startowej, oraz w związku z decyzją o przerwie w wykonywaniu operacji na lotnisku w Warszawie - Modlinie (WMI), służby operacyjne PAŻP w sposób bezpieczny zapewnią przekierowanie samolotów pierwotnie udających na lotnisko Warszawa-Modlin do lotnisk wskazanych w planach lotów jako lotniska zapasowe lub wskazanych przez kapitana statku powietrznego bądź przewoźnika.

Do popołudnia 22 grudnia 2012 r. operacje wykonywane na lotnisku w Modlinie obsługiwane były zgodnie z planem, po południu w dniu 22 grudnia 2012 r. obsłużono operacje startu/lądowania w związku z planowymi lotami między innymi do/z: Oslo Rygge i Londyn Stansted.
Każdy samolot przylatujący na lotnisko Warszawa-Modlin podobnie jak na inne polskie lotnisko, ze względów bezpieczeństwa ma zaplanowane lotnisko zapasowe, na które jest przekierowywany w przypadku braku możliwości wylądowania na lotnisku docelowym. W omawianej sytuacji, decyzję o wyborze lotniska po analizie sytuacji ruchowej oraz meteorologicznej, podejmuje kapitan statku powietrznego
PAŻP będzie stosowała się do decyzji podejmowanych przez przedstawicieli przewoźników i kierowała samoloty na właściwe lotnisko zapewniając bezpieczne wykonanie operacji lotniczej.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zabezpiecza operacje lotnicze wykonywane w przestrzeni kontrolowanej i na trzynastu lotniskach komunikacyjnych w Polsce.
Więcej informacji na stronie: http://www.modlinairport.pl/
powrót